Національна кулінарна спадщина України

Автор: Плесконос Андрій, Писаренко Наталія, Артюх Лідія
ISBN: 978-617-516-050-3
Язык: украинский
Обложка: твердая
Формат, мм: 250 х 250
Обьем, стр.: 152
Цена: 815.00 грн.

ЇЖА ИНКОГНИТО. Українська кухня як європейське культурне надбання.
Побутові традиції нашого народу - це невід'ємна частина української історії. Кілька років тому Центр культурних досліджень Міністерства культури України розробив детальну методику визначення елементів нематеріальної культурної спадщини. До її складу увійшли і кулінарні традиції українського народу.
Це видання є результатом багаторічної копіткої роботи авторів - дослідників українських культурних традицій, які займалися науковими пошуками їх витоків в безперервному процесі формування культурного коду нації і виявленням його унікальних рис в аспекті загальноєвропейської культури.Автори звернулися за консультаціями до відомого етнографа, фахівця Інституту народознавства Національної академії наук України Лідії Артюх. Які витвори кулінарного мистецтва України можна беззаперечно подавати в Світовий список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО?
Не буде перебільшенням сказати, що всіх, хто відвідує нашу країну, приємно дивує місцева національна їжа. Однак відповісти на питання, що таке і звідки взялася українська кухня, туристам буде нелегко навіть в епоху інтернету. Ви, швидше за все, знайдете багато різних книг з рецептами місцевої кухні, які, однак, не розповідають про історію страв і не пояснюють виникнення традицій, пов'язаних з ними. Так що зорієнтуватися в місцевій кухні може виявитися не просто, особливо зараз, коли в Україні відбувається розквіт кулінарного бізнесу, і різноманітність ресторанів і кафе може змагатися з багатьма кулінарними столицями.
Ця книга покликана допомогти визначитися в різноманітті української кухні - не просто дати інформацію про найбільш популярні місцеві страви, які ви найчастіше знайдете в ресторанах, але також розповісти історію виникнення цих страв і їх значення в житті українського народу. І тут є про що говорити, адже багато страв пов'язані з тисячолітньою історією країни і з народами, що живуть в Україні.
Ми сподіваємося, що книга також стане в нагоді українцям, які цікавляться історією та традиціями рідного краю і люблячих подорожувати, оскільки зібрані відомості про історію регіонів і про страви, що там виникли, невідомі широкому загалу. Адже повсякденна їжа, така як борщ і вареники, поряд з іншими культурними символами, є носіями національної гена, який може багато чого розповісти про минуле українців і України