Культурна спадщина України. Монастирі

Автор: Владислав Дятлов
ISBN: 978-617-516-052-7
Язык: украинский
Обложка: твердая
Формат, мм: 245 х 300
Обьем, стр.: 304
Цена: 940.00 грн.

Останнім часом в українському суспільстві зростає інтерес до духовної спадщини нашого народу. Носіями духовності здавна на українських теренах були монастирі.
На хвилі релігійного відродження України чимало монастирів постали з руїн, з'явилися новозасновані, а музеєфіковані та окремі по-іншому використані за радянських часів – оновилися. До найбільш презентабельних пролягли паломницькі й туристичні маршрути. В багатьох історичних обителях канонізовані нові святі, краще розкриті колись невиразні сторінки минувшини. Також, в цих монастирях помітні істотні відмінності від стану початку ХХ ст. – через архітектурні втрати, переробки та новобудови. Деякі втрати – компенсувати або неможливо, або недоцільно (як не дивно звучить останнє). Деякі переробки і новобудови – виявилися коректними і сприяли розвитку архітектурних ансамблів, а деякі – свідчать про брак коштів чи смаку. Як не є, нові риси відроджених монастирів і нові обителі – пам'ятка пострадянського 30-річчя.
У виданні читач має змогу ознайомитись з історією заснування, традиціями 50-ти найцікавіших, за версією автора, монастирів України.